Domů > Kariéra > O nás

  • Život pokračuje s námi

Jistota a kvalita od předního poskytovatele péče

Víme, co je důležité ve stáří…
Jsou to ty stejné věci, které pro nás byly podstatné vždy: být součástí společenského života, zůstat aktivní, zažívat hezké okamžiky a přitom mít jistotu, že mi bude poskytnuta ta nejlepší péče. Právě takový je život seniorů v domovech SeneCura.

Společnost SeneCura je s více než 7 500 lůžky a s 84 zařízeními předním soukromým poskytovatelem péče v Rakousku a je držitelem mnohonásobného ocenění za kvalitu a inovaci. Svými znalostmi a dlouholetou zkušeností v oblasti péče poskytuje jistotu klientům i v České republice, kde je SeneCura největším soukromým provozovatelem Domovů pro seniory a Domovů se zvláštním režimem (pro seniory trpící Alzheimerovou chorobu či jinou formou demence).  V SeniorCentrech SeneCura zajišťujeme zdravotní péči 24 hodin 7 dní v týdnu. Využít můžete i odlehčovací službu v SeniorCentrech Kolín a Liberec.

Společnost SeneCura se v roce 2015  stala součástí francouzské skupiny ORPEA, evropského lídra v oblasti péče o seniory.
ORPEA a SeneCura společně sdílejí svoji profesionalitu, zkušenosti a osvědčené postupy a nabízejí tak seniorům ty nejlepší služby a péči.

Společnost ORPEA byla založena ve Francii v roce 1989 neuropsychiatrem Dr. Jean Claude Marianem a ve svých zařízeních se specializuje na poskytování potřebné péče osobám trpící ztrátou psychické nebo fyzické nezávislosti. Provozuje domovy s pečovatelskou službou, rehabilitační kliniky, psychiatrické kliniky, poskytuje i služby domácí péče.

Již více než 25 let je skupina ORPEA budována na základě přísného a pečlivého přístupu k neustálému zlepšování kvality služeb poskytovaných svým klientům a pacientům. Společnost ORPEA, založená na silných lidských hodnotách, vyvinula postupy zaměřené na zajištění každodenního pohodlí, bezpečí a pohody a usilovně pracuje na nových způsobech, jak kvalitu poskytované péče neustále zvyšovat.

Jsme členem:

APSS-logo

Naše unikátní programy a hodnoty, kterými se řídíme

UNIKÁTNÍ PROGRAMY SENECURA

Chutně a zdravě 
denně připravujeme čerstvé pokrmy v naší kuchyni ve spolupráci s nutričními specialisty. Zároveň vycházíme vstříc stravovacím návykům každého klienta.
Večeře při svíčkách 
jednou za rok pozveme klienta a jeho rodinné příslušníky na večeři o třech chodech, aby si užil krásný večer se svou rodinou.
Výměnné pobyty 
klientům umožňujeme strávit dovolenou v ostatních domovech SeneCura v České republice.
Roční přání
s radostí plníme velká i malá přání našich klientů.
Fit a pohyblivý 70+
máme fitness programy nebo speciálně vybavená fitcentra, kde mohou klienti i senioři z okolí trénovat pod odborným dohledem a průběžně tak zlepšovat svou pohyblivost.
Setkávání generací
v některých domovech máme vlastní školky a úzce spolupracujeme i se školkami v okolí. Pestrého programu aktivit, výletů a koncertů se mohou kdykoliv zúčastnit i blízcí lidé klienta nebo lidé z okolí. Naše dveře jsou vždy otevřené.
Zvířecí kamarádi: zvířecí mazlíčci našich klientů  jsou u nás vždy vítáni.

NAŠE HODNOTY

Vedle technického know-how charakterizuje naši práci LIDSKOST, ÚCTA a RESPEKT.

Poradit, naslouchat, být empatičtí a mít pochopení, to jsou pro nás klíčové aspekty při každodenním kontaktu s klienty a jejich rodinami.
Součástí naší filozofie je také maximálně podporovat a rozvíjet soužití klientů, jejich příbuzných, zaměstnanců SeneCura, obyvatel města a veřejných institucí.

NAŠE MOTTO

Naším mottem je: „Život pokračuje s námi“, a abychom tento příslib naplnili, stavíme člověka s jeho individualitou, přáními a potřebami do středu našeho zájmu. Vynakládáme veškeré úsilí, aby se klienti v našich SeniorCentrech cítili jako doma.

Naše historie

2008
Vstup skupiny SeneCura na český trh a založení společnosti SeneCura s.r.o.

2014
Položení základního kamene vlastního zařízení SeniorCentra Klamovka.
Výstavba a rekonstrukce SeniorCentra Chrudim.

2015
Mateřská společnost SeneCura se stala součástí francouzské skupiny ORPEA, která je evropským lídrem v oblasti péče o seniory.
Uvedení do provozu vlastních domovů pro seniory v Praze na Klamovce (116 lůžek) a v Chrudimi (94 lůžek).

Duben 2017
Akvizice sítě domovů skupiny Anavita – 5 zařízení v provozu (Domov seniorů v Brně Modřicích, Olomouci, Plzni, Šanově a Terezíně) a 1 zařízení v Praze ve výstavbě. Celkem 932 lůžek.

Květen 2017
Akvizice sítě domovů skupiny Grandpark – 3 zařízení v provozu s celkem 448 lůžky (Domov seniorů v Hradci Králové, Havířově a v Praze Štěrboholech) a 1 zařízení v Liberci ve výstavbě se 149 lůžky.

Září 2017
Akvizice Seniorského domu v Písku se 103 lůžky s plánovaným rozšířením o 30 lůžek v roce 2018.

Prosinec 2017
Otevření nového Domova pro seniory v Kolíně s kapacitou 102 lůžek.
Sjednocení názvů všech zařízení v síti SeneCura na „SeneCura SeniorCentrum“.

2018
Otevření nového domova v Praze Slivenci (224 lůžek) a Liberci (148 lůžek).
 Výstavba nového SeniorCentra v Telči.

2019
Otevření SeneCura SeniorCentra Telč (130 lůžek). 
Zavedení nové služby: Pobytová odlehčovací služba v SeniorCentrech Kolín a Liberec.
Výstavba SeniorCentra Chotěboř.

2020
Výstavba SeniorCentra Humpolec – první PPP projekt v sociálních službách v ČR pro Kraj Vysočina

SeneCura v České republice

15 x
domovů
24 h
péče
2044
lůžek
Nastavení cookies